curve
27 بهمن 1401 - 19:33

صدور ۹ گواهینامه تائیدیه موتورخانه در اداره‌کل استاندارد کرمانشاه

کرمانشاه- مدیرکل استاندارد کرمانشاه از صدور ۹ گواهینامه تائیدیه موتورخانه در اداره‌کل استاندارد کرمانشاه خبر داد.

مهدی حسین پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سامانه معاینه فنی موتورخانه‌ها با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد ایران در راستای ماده ۱۷ قانون هوای پاک راه اندازی شد.

وی افزود: اهمیت موضوع مدیریت مصرف انرژی علاوه بر حفظ و صیانت از ذخایر ملی و در نتیجه سالم سازی و حفظ محیط زیست، کاهش سهم هزینه‌های انرژی در قیمت تمام شده محصول را نیز به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل استاندارد کرمانشاه تصریح کرد: تاکنون ۹ گواهینامه تائیدیه موتورخانه در اداره کل استاندارد استان کرمانشاه صادر شده است.

حسین پور بیان کرد: مطابق ماده ۱۷ قانون هوای پاک تمامی بهره برداران منابع ثابت آلوده کننده هوا ملزم به رعایت حدود مجاز انتشار آلاینده‌ها در موتورخانه‌ها و سامانه‌های احتراقی خود هستند.

وی ادامه داد: همچنین این مراکز مکلفند با اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از انتشار آلاینده‌ها در هوای آزاد از سوخت مناسب (ترجیحاً گاز شهری) استفاده کنند و ملزم به انجام معاینه فنی سالانه سامانه موتورخانه و سامانه‌های احتراقی توسط شرکت‌های تأیید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران مطابق با حدود مجاز انتشار آلاینده‌ها است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1040937