curve
18 اسفند 1401 - 18:03

اجرای ۲ ایستگاه طرح پویش همراهان سفر ایمن در کرمانشاه

کرمانشاه- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه از اجرای ۲ ایستگاه طرح پویش همراهان سفر ایمن در کرمانشاه خبر داد.

فریبرز کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طرح پویش همراهان سفر ایمن با هدف ارتقای ایمنی سفرهای برون شهری در ایام نوروز و کاهش خطرات و سوانح رانندگی و با شعار «سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما» از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین به مدت ۲۱ روز اجرا می‌شود.

وی افزود: اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و آموزش نکات ایمنی و ترافیکی، کاهش سوانح جاده‌ای و… در قالب طرح پویش همراهان سفر ایمن از اهداف اصلی این طرح است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: استراحت ۱۵ دقیقه‌ای در ازای هر دو ساعت رانندگی از مهمترین عوامل کاهش تصادفات جاده‌ای است و بهترین محل برای توقف و استراحت را مجتمع‌های خدمات رفاهی و ایستگاه‌های اجرای طرح پویش همراهان سفر می‌تواند باشد.

کرمی عنوان کرد: طرح پویش همراهان سفر ایمن برای دومین سال متوالی و همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود و هدف از برگزاری این طرح ارتقا ایمنی سفرهای برون‌شهری نوروزی و کاهش سوانح رانندگی است.

وی ادامه داد: ۲ ایستگاه طرح پویش همراهان سفر ایمن استان کرمانشاه در محور شریانی بزرگراه کربلا انجام می‌شود، ایستگاه اول محور کرمانشاه به بیستون در راهدارخانه بیستون و ایستگاه دوم در محور بیستون به کرمانشاه در مجتمع خدمات رفاهی مؤمنه آماده پذیرایی از هموطنان گرامی است و مسافران نوروزی می‌توانند از برنامه‌های متنوع این ایستگاه‌ها بهره‌مند شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1083700